Forestierul Romani – Viitorul Buneşti 1-3

O repriză gazdele, alta oaspeţii

Echipa lui Mitică Drăgănescu spera în cel de-al cincilea succes din acest campionat, dar n-a rezistat decât o repriză în faţa adversarei din Buneşti. A reuşit să deschidă scorul, iar apoi şi-a creat câteva ocazii, însă n-a reuşit să-şi majoreze avantajul. S-a considerat şi nedreptăţită de arbitri după două acţiuni în urma cărora oficialii Forestierului au solicitat validarea unor goluri considerate valabile. Tuşierii au fost, însă, de altă părere, apreciind că mingea nu a depăşit linia porţii. Astfel, pe tabelă a rămas doar un avantaj minim pentru echipa din Romani, 1-0, rezultat consemnat şi la pauza dintre reprize. În partea secundă, greşelile individuale au făcut diferenţa. A gafat apărarea Forestierului, oaspeţii au profitat şi au întors rezultatul. De la 1-0 pentru echipa gazdă, meciul s-a încheiat la scorul de 3-1 în favoarea Viitorului Buneşti, care astfel îşi păstrează intacte şansele de a mai ocupa un loc pe podium. (L.S.)