Liga a V-a
Liga a V-a / Seria I
Rezultatele etapei a 23-a: Duminică – 25 aprilie
Foresta Malaia – Viitorul Călimăneşti 3-0
Topologul Galicea – Oltul Dăeşti 4-0
Viitorul Olanu – Viitorul Budeşti 1-5
Stejarul Vlădeşti – Unirea Păuşeşti Măglaşi 2-0
AS Căzăneşti – Lotru Voineasa 9-0
Flacăra Valea Mare Băbeni – AS Marlaur 0-2
Minerul Ocnele Mari – Sportul N. Bălcescu 3-0 (neprogramat)
Unirea Tricolorul Goleşti – a stat
Clasament
1. AS Căzăneşti 21 15 3 3 54-20 48p. (+15)
2. Unirea Păuşeşti Măglaşi 21 15 3 3 54-22 48p. (+18)
3. Minerul Ocnele Mari 21 11 5 5 58-34 38p. ( +5)
4. Foresta Malaia 22 12 1 9 61-41 37p. ( +7)
5. Topologul Galicea 22 10 5 7 43-36 35p. ( +2)
6. AS Marlaur 22 10 4 8 40-30 34p. ( +1)
7. Viitorul Budeşti 22 10 3 9 46-44 33p. ( 0)
8. Viitorul Olanu 22 10 3 9 53-58 33p. ( 0)
9. Stejarul Vlădeşti 21 8 6 7 40-32 30p. ( –3)
10. Unirea Tric. Goleşti 21 6 6 9 45-57 24p. ( –9)
11. Sportul N. Bălcescu 21 7 3 11 34-50 24p. ( –5)
12. Viitorul Călimăneşti 22 7 2 13 56-62 23p. (–10)
13. Oltul Dăeşti 22 5 5 12 37-61 20p. (–10)
14. Flacăra V. Mare Băbeni 21 4 5 12 33-56 17p. (–13)
15. Lotru Voineasa 21 1 6 14 18-69 9p. (–21)
* Sportul N. Bălcescu s-a retras din campionat
Programul etapei a 24-a: Duminică – 2 mai
Viitorul Călimăneşti – AS Marlaur _-_
Oltul Dăeşti – Foresta Malaia _-_
Viitorul Budeşti – Topologul Galicea _-_
Unirea Păuşeşti Măglaşi – Unirea Tric. Goleşti _-_
Lotru Voineasa – Minerul Ocnele Mari _-_
Flacăra Valea Mare Băbeni – AS Căzăneşti _-_
Sportul N. Bălcescu – Stejarul Vlădeşti 0-3 (neprogramat)
Viitorul Olanu – stă
Liga a V-a / Seria a II-a
Rezultatele etapei a 23-a: Sâmbătă – 24 aprilie
Prima Prundeni – CS Guşoeni 1-0
Dinamo Şuşani – Victoria Fumureni 2-1
Ceramica Lungeşti – Alma Lex Drăgăşani 0-2
Zorile Scundu – Ştiinţa Laloşu 3-0 (neprezentare)
Rapid Voiceşti – Victoria Ştefăneşti 8-1
Viitorul Valea Mare – Oltul Ioneşti 2-0
AS Creţeni – Avântul Amărăşti 3-4
CSR Măciuca – a stat
Restanţă: Oltul Ioneşti – Alma Lex Drăgăşani 1-4
Clasament
1. Viitorul Valea Mare 22 19 2 1 82-16 59p. (+23)
2. Dinamo Şuşani 21 16 0 5 78-35 48p. (+15)
3. Alma Lex Drăgăşani 21 12 5 4 56-31 41p. (+11)
4. AS Creţeni 21 12 4 5 51-28 40p. (+10)
5. Zorile Scundu 21 13 1 7 54-34 40p. ( +7)
6. Ştiinţa Laloşu 22 12 3 7 50-42 39p. ( +9)
7. Rapid Voiceşti 21 12 2 7 46-29 38p. ( +5)
8. Prima Prundeni 21 10 1 10 32-40 31p. ( –2)
9. Ceramica Lungeşti 21 8 2 11 41-49 26p. ( –7)
10. Oltul Ioneşti 22 7 5 10 45-54 26p. ( –7)
11. Avântul Amărăşti 21 7 1 13 52-66 22p. (–11)
12. CS Guşoeni *) 21 7 1 13 40-56 19p. ( –8)
13. Victoria Fumureni 22 4 5 13 38-53 17p. (–16)
14. CSR Măciuca 21 2 1 18 18-65 7p. (–23)
15. Victoria Ştefăneşti 22 2 1 19 25-110 7p. (–23)
*) echipă penalizată cu 3 puncte
Programul etapei a 24-a: Duminică – 25 aprilie
CS Guşoeni – Avântul Amărăşti _-_
CSR Măciuca – Prima Prundeni _-_
Ştiinţa Laloşu – Dinamo Şuşani _-_
Alma Lex Drăgăşani – Zorile Scundu _-_
Victoria Ştefăneşti – Ceramica Lungeşti _-_
Oltul Ioneşti – Rapid Voiceşti _-_
AS Creţeni – Viitorul Valea Mare _-_
Victoria Fumureni – stă
Liga a V-a / Seria a III-a
Rezultatele etapei a 23-a: Duminică – 25 aprilie
Păstorul Vaideeni – Unirea Tomşani 2-2
Flacăra 2005 Horezu – Victoria Frânceşti 1-2
Forestierul Romani – Viitorul Buneşti 1-3
FC Govora – Minerul Costeşti 3-2
AS Bărbăteşti – AS Pietrari 2-3
Sportul Genuneni – Măgura Slătioara 2-0
Viitorul Foleşti – Montana Izv. Rece 2-1
Rapid Stoeneşti – a stat
Restanţă: Flacăra 2005 Horezu – Sportul Genuneni 1-2
Clasament
1. Unirea Tomşani 21 14 4 3 62-34 46p. (+16)
2. Măgura Slătioara 20 13 1 6 62-28 40p. (+10)
3. Victoria Frânceşti 21 13 2 6 59-36 41p. (+11)
4. Viitorul Buneşti 21 12 4 5 46-27 40p. (+10)
5. Minerul Costeşti 20 12 2 6 55-37 38p. (+11)
6. Păstorul Vaideeni 22 10 4 8 47-37 34p. ( +1)
7. AS Pietrari 21 11 0 10 57-44 33p. ( +3)
8. AS Bărbăteşti 22 10 2 10 50-44 32p. ( –4)
9. Flacăra 2005 Horezu 22 9 4 9 49-45 31p. ( –5)
10. Sportul Genuneni 22 9 3 10 53-51 30p. ( –6)
11. Rapid Stoeneşti 21 9 3 9 40-44 30p. ( –3)
12. Montana Izv. Rece 21 8 2 11 47-58 26p. ( –4)
13. Forestierul Romani 22 4 3 15 33-65 15p. (–18)
14. FC Govora 22 5 3 14 36-70 18p. (–18)
15. Viitorul Foleşti 22 2 1 19 23-99 7p. (–26)
Programul etapei a 24-a: Sâmbătă – 1 mai
Unirea Tomşani – Rapid Stoeneşti _-_
Victoria Frânceşti – Păstorul Vaideeni _-_
Viitorul Buneşti – Flacăra 2005 Horezu _-_
AS Pietrari – Forestierul Romani _-_
Minerul Costeşti – AS Bărbăteşti _-_
Măgura Slătioara – FC Govora _-_
Montana Izv. Rece – Sportul Genuneni _-_
Viitorul Foleşti – stă
Liga a V-a / Seria a IV-a
Rezultatele etapei a 23-a: Duminică – 25 aprilie
ALX Port Vale Mateeşti – Experti 2000 Popeşti 4-4
AS 2009 Popeşti – Prim Stroeşti 3-0
Saldi Cernişoara – Real Cernişoara 0-2
Ştiinţa Grădiştea – Cerna Copăceni 4-3
Fauru Livezi – Juventus Roeşti 5-2
AS Oteşani – Inter Lăpuşata 3-1
Luceafărul Pesceana – a stat
Olteţul Zătreni – a stat
Clasament
1. Olteţul Zătreni 20 16 2 2 78-27 50p. (+20)
2. AS 2009 Popeşti 19 15 1 3 62-23 46p. (+16)
3. Experţi 2000 Popeşti 21 13 4 4 60-28 43p. (+16)
4. Cerna Copăceni 21 12 2 7 58-40 38p. ( +3)
5. Fauru Livezi 19 11 0 8 49-36 33p. ( +3)
6. Luceafărul Pesceana 18 9 2 7 38-44 29p. ( +2)
7. Juventus Roeşti 20 7 5 8 37-35 26p. ( –4)
8. Saldi Cernişoara 19 6 5 8 50-44 23p. ( –4)
9. AS Oteşani 20 6 4 10 35-66 22p. ( –5)
10. ALX Port Vale Mateeşti 19 6 3 10 43-58 21p. ( –9)
11. Ştiinţa Grădiştea 18 5 3 10 25-59 18p. ( –9)
12. Real Cernişoara 21 5 2 14 32-61 17p. (–16)
13. Inter Lăpuşata 20 4 4 12 39-51 16p. (–14)
14. Prim Stroeşti 21 3 3 15 22-56 12p. (–12)
* Cerna Fârtăţeşti s-a retras din campionat
Programul etapei a 24-a: Duminică – 2 mai
Olteţul Zătreni – Inter Lăpuşata _-_
Experti 2000 Popeşti – Luceafărul Pesceana _-_
Real Cernişoara – ALX Port Vale Mateeşti _-_
Prim Stroeşti – Saldi Cernişoara _-_
Cerna Copăceni – AS 2009 Popeşti _-_
Juventus Roeşti – Ştiinţa Grădiştea _-_
AS Oteşani – Fauru Livezi _-_
Hai ba ca astia isi bat joc de echipa de la stroesti…Vin toti nedomesticitii sa joace fotbal la echipa asta…pacat,altadata ne uitam de sus la celelalte echipe….