Liga IIIFotbal

Flacăra Horezu, remiză cu Minerul Costești. Vinerea aceasta, „olarii” vor juca la Concordia Chiajna

Flacăra Horezu a terminat la egalitate meciul amical pe care l-a disputat marţi, după amiază, în compania echipei Minerul Costeşti, vicelidera Superligii judeţene de fotbal. Partida de pe stadionul „Oltchim” s-a încheiat cu scorul de 1-1, după ce „ortacii” au condus cu 1-0 la pauză. Formaţia din Treapt a punctat în repriza secundă, prin Alex Cioablă.

Reprezentanta Vâlcii în cel de-al treilea eşalon naţional va juca următorul amical vinerea aceasta, de la ora 15.30, în deplasare, în fieful echipei Concordia Chiajna. Partida cu gruparea de Liga I va fi ultima pe care „olarii” o vor mai disputa în perioada de pregătire de iarnă. Aşa cum se cunoaşte, startul Ligii a III-a e programat peste doar o săptămână, mai precis vineri, 1 martie. (N.C.)