Liga 6

FC Băbeni, la a treia victorie în play-out

În play-out-ul Superligii, FC Băbeni a suferit o singură înfrângere, în prima etapă, la Drăgoeşti, cu DCM. De atunci, formaţia pregătită de Marian Deaconescu şi Marius Munteanu a contabilizat trei victorii. Cea mai recentă, duminică, în deplasare, cu AS Mihăeşti. Băbenarii s-au impus cu scorul de 5-2. Pentru formaţia oaspete au punctat: Robert Dudea, Emil Zaharioiu, Clenci, Cazan şi Dumitru. Elevii lui Deaconescu şi Munteanu au rezolvat meciul încă din prima repriză, încheiată la scorul de 4-1 în favoarea lor. Printre marcatori s-a regăsit şi Emil Zaharioiu, care în aceeaşi zi a fost naş. Şi-a făcut datoria, în minutul 70 a ieşit de pe teren şi s-a dus la botez. „Felicitări tuturor pentru victorie şi pentru determinare. Mai avem încă şase etape şi sper să continuăm la fel ca în ultimele meciuri până la final. Joi, jucătorii vor fi cu salariile la zi. Sunt indemnizaţii decente pentru acest nivel. Obiectivul rămâne menţinerea în Superligă”, a transmis Marian Deaconescu, după succesul de la Mihăeşti. (L.S.)