Liga 6

Faurul Livezi, punct de aur la Laloșu, în inferioritate numerică, din primul minut și cu Staicu Păun între buturi

Faurul Livezi a reușit duminică, 5 iunie, să-și adauge în vistierie încă un punct după deplasarea de la Laloșu. Partida s-a terminat la scorul de 1-1. Staicu Păun și compania nu aveau mari așteptări vizavi de acest joc, ținând cont de faptul că au început meciul în inferioritate numerică. Situația i-a motivat, însă, iar pe gazde, destabilizat, într-o oarecare măsură.

”Ca tot timpul în ultimele etape au fost probleme de lot. Unii au nunti, alții au plecat la muncă în străinătate. Am ajuns la Lalosul cu 11 jucători, dar când am completat raportul am văzut că nu este legitimația lui Andrei Papp, un copil de 17 ani. Așa că am fost nevoiți să intrăm în doar 10 jucători. Eu am stat în poartă, pentru că portarul nostru de drept nu a putut ajunge la meci. E plecat la Sibiu, cu serviciul. Gazdele au deschis scorul la jumătatea reprizei. Noi am egalat înainte de pauză, prin minutul 40, după o combinație între Cercel, Șorici, Gruia, cu Vlaiculescu la finalizare. Alin a trimis mingea în colțul lung. Repriza secundă a fost una de uzură, cu ocazii de ambele părți. Sunt mulțumit de rezultat și doresc să-i felicit pe cei care au intrat pe teren pentru determinarea și ambiția de care au dat dovadă”, a precizat oficialul de la Livezi, Staicu Păun, la finalul întâlnirii cu Laloșu, ultimul meci pentru echipa gazdă, din acest sezon. Faurul mai are de jucat, în ultima etapă, acasă, cu Crețeni, apoi intră în vacanță.