Elevii de la SPS Bistriţa au jucat fotbal de Ziua Internaţională a Educaţiei

Joi, 5 octombrie, cu ocazia Zilei Mondiale a Educaţiei, pe terenul sintetic din Costeşti, a avut loc un interesant meci de fotbal, între echipele Vulturii, formată din elevi de anii I şi IV şi Şoimii, formată din elevii şcolii din anii de studiu II şi III! Meciul s-a desfăşurat pe durata a două reprize a câte 30 de minute şi a fost câştigat de echipa Vulturilor, cu scorul de 6-2. Arbitrul meciului a fost Nelly Milosteanu, tatăl cunoscutului jucător Răzvan Milosteanu, de la Cozia Călimaneşti! Conducerea şcolii a oferit echipei învingătoare Cupa Educaţiei şi o minge, iar jucătorilor ambelor echipe medalii, înmânate de primarul comunei Costeşti, Toma Peştereanu. „Multumim sponsorilor, Primăria Costeşti , companiei Damila şi Asociaţiei „Împreună la drum”, care le-a oferit copiilor adidaşii pentru joc ”, a precizat Mihai Diaconescu, directorul Şcolii Speciale Costeşti. (L.C.)