După victoria din comuna Popeşti, „Câinii” şi-au mai revenit în clasament

La Popeşti, în partida disputată împotriva celor de la Experti 2000, Dinamo 2007 a avut o primă repriză excelentă, în timpul căreia a înscris un gol, prin Bogdan Ştefan şi a ratat un penalty prin Mozăceanu (venit vara trecută de la Nova Turist Mihăeşti, echipă desfiinţată). Trupa finanţată de deputatul Dan Mazilu şi tânărul om de afaceri Cosmin Florescu a preluat conducerea, însă „alb-roşii” au reuşit, în cele din urmă, să părăsească stadionul cu maximum de puncte, Mădălin Târş marcând golul de 3-2, în ultimele minute de joc.

Răzbunare, dulce răzbunare!
* Laurenţiu Mustăţea i-a dedicat victoria lui Iulian Roşoagă, care ducea în urmă cu trei ani Ghecon-ul în Liga a III-a, după

În urmă cu doi ani, Dinamo 2007 pierdea titlul în comuna Lăpuşata, acolo unde FC Ghecon reuşea să se impună cu scorul de 3-2, ultimul gol fiind semnat de către fostul divizionar A, Iulian Roşoagă. Tocmai de aceea, Laurenţiu Mustăţea a ţinut să-i dedice acest gol jucătorului care s-a opus atunci ca „alb-roşii” să meargă la barajul de promovare în Liga a III-a. „Am vrut să câştig acest meci mai mult pentru a-i dedica victoria lui Iulian Roşoagă, care s-a opus ca Dinamo 2007 să câştige campionatul în urmă cu doi ani. El e un prieten bun de-al meu, dar mă bucur nespus că l-am bătut de această dată”, ne-a spus Mustăţea.