”Dedi” s-a abonat la goluri în Liga I!

Sâmbătă, 17 aprilie, Chindia Târgoviște a debutat în play-out-ul Ligii I. Formația pregătită de Emil Săndoi a înfruntat-o pe FC Hermannstadt. La gazde, dintre vâlceni a jucat doar Denis Dumitrașcu, Mihai Costea având statutul de rezervă, iar la oaspeți Ionuț Stoica nu a fost în lot. Partida a fost câștigată de Chindia, care s-a impus cu scorul de 2-0. A marcat câte un gol pe repriză. Primul i-a aparținut lui Denis Dumitrașcu, care a finalizat frumos un contraatac. ”Dedi” s-a abonat deja la goluri în Liga I. Este la a patra reușită stagională. Fotbalistul format în Zăvoi este al treilea cel mai bun marcator al echipei sale în acest sezon, după Daniel Popa (6 goluri) și Daniel Florea (5 goluri). În partida cu sibienii, Florea a înscris al doilea gol al grupării din Târgoviște (în minutul 48) și al cincilea stagional. Cel puțin până la meciul de azi, dintre FC Argeș și Poli Iași, Chindia ocupă primul loc în play-out-ul Ligii I.