CSM-ul a suferit două înfrângeri la „triunghiularul” de la Slatina

* echipa vâlceană – care a fost formată doar din fotbaliştii veniţi în probe – a fost învinsă, atât de ALRO Slatina (1-0), cât şi de CS Mioveni (2-0)

La finele săptămânii trecute, mai precis sâmbătă, 2 iulie, CSM Rm. Vâlcea a participat la un turneu amical care s-a desfăşurat la Slatina, la care au mai fost prezente alte două echipe, CS Mioveni (nou-promovată în Liga I) şi, bineînţeles, formaţia organizatoare, ALRO Slatina. Cele trei meciuri din cadrul acestui „triunghiular” s-au disputat pe terenul „Metalurgistul” din Slatina, iar fiecare partidă s-a întins pe durata a doar o repriză, adică 45 de minute. Cu acest prilej, staff-ul tehnic al echipei din Zăvoi a putut să testeze toţi jucătorii veniţi în probe în această vară.
În primul duel, jucătorii antrenaţi de Laurenţiu Tudor şi Sorin Bucuroaia au fost învinşi, la limită, cu scorul de 1-0, de ALRO Slatina. Ulterior, CSM-ul a pierdut şi meciul cu CS Mioveni (2-0).