Bogdan Gogoloşi a obţinut titlul naţional la karate interstiluri

* sportivul pregătit de Paul Dinu, la CS Chimia, a fost cel mai bun la categoria Under 21

Sâmbătă, 18 octombrie, în Sala Polivalentă din Bucureşti s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Karate Interstiluri. La acest concurs, printre competitori s-au regăsit şi mai mulţi vâlceni. Clubul Chimia a fost reprezentat doar de un sportiv. Este vorba despre Bogdan Gogoloşi, care este pregătit de către Paul Dinu. Gogoloşi a reuşit să-şi confirme din nou valoarea. La întrecerea din Capitală a fost cel mai bun dintre toţi campionii, de la toate stilurile. La categoria Under 21, la –60 kilograme, la proba de kumite acesta şi-a „dovedit” toţi adversarii şi a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. Medalia de aur obţinută la Bucureşti îl obligă pe Bogdan Gogoloşi, alias „Viespe”, să lupte în continuare să fie cel mai bun. Va trebui să muncească cel puţin la fel de mult şi în următoarele săptămâni întrucât pe finalul acestui an va reprezenta România la Campionatul Balcanic, iar apoi la Campionatul Mondial de Karate WKF, de la Bremen, din Germania. (S.S.)