”Am câştigat un joc din 15! Lupta e lungă. Vedem la vară cine culege roadele”

Corona Mihăeşti a juccat primul meci din returul Ligii a V-a la Budeşti. S-a considerat pe teren propriu. A înfruntat CS Şuşani, o echipă care şi-a consolidat lotul în pauza de iarnă. Formaţia coordonată de Cătălin Flămânzeanu a deschis scorul în prima repriză şi şi-a dublat avantajul până la pauză. A ”trăit” din reuşitele din primele 45 de minute.
”Nu a fost un joc simplu pentru noi. Am întâlnit o echipă bună, schimbată faţă de turul campionatului. Cred că au venit cu 25 de jucători în această deplasare. Probabil că retragerea (sper eu temporară) a celor de la Mădulari i-a ajutat să-şi consolideze lotul, însă în acest meci le-a lipsit, poate, omogenitatea, fiind foarte mulţi nou-veniţi. Noi am deschis scorul după un corner. A marcat Cosmin Cosma, cu capul. Apoi, după o acţiune frumosă şi un şut sub bară, Darius Băiaşu a dublat diferenţa. Scorul de la pauză, 2-0, a fost şi cel final. În partea secundă au fost momente când ne-au dominat ei, dar am trecut peste ele. Am jucat, să zic, mai economicos, pragmatic. Important este că ne-am adjudecat cele trei puncte. Ne aşteaptă în continuare meciuri dificile. Campionatul se joacă. Lupta e lungă. Am câştigat doar un joc din 15. Mai avem 14 finale. Vedem la vară cine culege roadele”, a declarat Lucian Briceag, atacantul de la Mihăeşti.