Fără categorieLiga IVFotbal

Alin Bacăr a ucis lidera, printr-un gol în minutul 90

Bacar_Alin_2016_02Căpşunarii Buneşti – FC Păuşeşti Otăsău 1-2

Duminică, lidera Seriei Nord a Ligii a IV-a, Căpşunarii Buneşti, a primit vizita echipei FC Păuşeşti Otăsău, locul 2 în clasament. Per ansamblu, meciul a fost slab din punct de vedere tehnic şi tactic, cu puţine situaţii de poartă. Adrian Ancuţa a deschis scorul în minutul 20, la singurul şut pe poartă al căpşunarilor (1-0). În repriza secundă, echipa reprezentată de Iulian Toabeş a fost mult mai prezentă ofensiv, punând în pericol poarta adversă încă de la început. În urma unui pressing neîntrerupt, FC Păuşeşti Otăsău avea să stabilească egalitatea, prin Bogdan Tincă, în minutul 80. În minutul 90, pe fondul unei defensive epuizată fizic, Alin Bacăr a scăpat pe contraatac şi l-a învins pe goalkeeperul advers printr-un şut sub transversală. (L.C.)