De vacanţă…

Dinamo Rm. Vâlcea – AS Mihăeşti 1-3 (0-1)

O dată încheiată lupta pentru primul loc, pentru AS Mihăeşti contează mai puţin acum ce se mai întâmplă până la finalul sezonului. Toate meciurile sunt luate ca nişte antrenamente de menţinere în formă pentru a nu fi pauza prea lungă. Poate pentru adversarele sale contează faptul că întâlnesc liderul, o echipă promovată în Liga a IV-a, însă pentru mihăeşteni sunt doar nişte meciuri de vacanţă. Chiar şi aşa, o înfrângere nu place nimănui, mai ales unei echipe care este considerată a fi cea mai puternică din acest eşalon. Aşa că „Mara” a încercat să-şi ţină elevii în „priză”. Dinamoviştii, în ciuda ambiţiei pe care-au avut-o de a învinge liderul, au fost lipsiţi de şansă.

Alin Stănică a marcat în prima repriză pentru mihăeştenii, avantajul acestora majorându-se în partea secundă la 3-0 după golurile lui Ciochină şi Dumitraşcu. S-a terminat 3-1 pentru oaspeţi pentru că în minutul 90 gazdele au beneficiat de un penalti pe care l-au transformat precis. (L.S.)