Emoţii mari la meciul dintre Ştiinţa Grădiştea şi Juventus Roeşti

Confruntarea dintre Ştiinţa Grădiştea şi Juventus Roeşti le-a creat multe emoţii jucătorilor de la Juventus, care au spart gheaţa încă din prima repriză (1-0). Golul celor de la Roeşti avea să fie singurul marcat în prima jumătate a partidei, aşa că scorul la pauză a fost favorabil echipei oaspete. În a doua repriză, gruparea oaspeţilor a evoluat în acelaşi ritm, mărind diferenţa de scor prin încă două goluri (3-0). A urmat apoi momentul în care soarta partidei a luat o întorsătură radicală. Gazdele au înscris de două ori, dând impresia că pot să restabilească chiar egalitatea. Însă lucrurile s-au oprit aici, cei de la Juventus având maturitatea necesară pentru a-şi adjudeca toate cele trei puncte.

„Trebuie să recunosc faptul că spre finalul meciului am avut mari emoţii, atât eu cât şi jucătorii, dar mă bucur că totul s-a terminat până la urmă cu bine. Vreau să le mulţumesc jucătorilor pentru acest lucru şi pentru efortul pe care îl depun la fiecare partidă”, a adăugat finanţatorul echipei Juventus Roeşti, Adrian Grigore. (O.D.)