Rezultat strâns la Voineasa

• FC Govora, în revenire de formă

La partida dintre Lotru Voineasa şi FC Govora s-au marcat multe goluri, şapte în total, iar pe parcursul meciului au avut loc mai multe răsturnări de situaţie. În prima repriză, jucătorii echipei din Voineasa au deschis scorul rapid, însă nu au reuşit să se afle la conducerea partidei pentru mult timp, deoarece soarta partidei s-a întors destul de repede în favoarea celor de la FC Govora, care au punctat de două ori, prin Bogdan Renciuc şi Alin Bâzgan (2-1). Până la fluierul de final al primei reprize, nici una dintre cele două grupări nu a mai marcat, lucru ce a făcut ca scorul la pauză să fie 2-1 pentru oaspeţi.

În a doua jumătate a meciului, fotbaliştii de la Lotru Voineasa au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, pe care au şi transformat-o, egalând astfel situaţia (2-2), pentru ca imediat după aceea să preia din nou conducerea (3-2). La fel ca şi în prima repriză, gruparea din nordul judeţului nu a reuşit să se menţină prea mult timp în avantaj, pentru că adversarii lor au răsturnat situaţia, prin Adi Turbujaru, care a egalat din nou scorul (3-3), ulterior Ion Bărlăgeanu marcând şi golul victoriei (4-3). (O.D.)