Retro Bărbăteşti a încetinit Progresul

Partida dintre Retro Bărbăteşti şi Progresul Măldăreşti s-a terminat cu o victorie binemeritată a gazdelor. Chiar dacă gruparea din Măldăreşti a fost cea care a deschis scorul prin golul marcat de Dragoş Aniţescu, cei de la Progresul nu s-au aflat prea mult la conducerea jocului. Retro a egalat, iar apoi a preluat şi conducerea, totul întâmplându-se chiar înainte de fluierul de final al primei reprize, aşa că scorul la pauză a fost 2-1 pentru fotbaliştii din Bărbăteşti. În cea de-a doua jumătate a meciului, dintre jucătorii de la Progresul, acelaşi Aniţescu a reuşit să puncteze. Acest gol nu a avut o importanţă deosebită pentru soarta partidei, datorită faptului că în repriza secundă tot echipa gazdă avea să fie echipa mai prolifică. Alte două goluri marcate de Retro au pecetluit scorul final: 4-2 pentru Retro.

„Sunt de părere că a fost un joc bun, fără probleme sau incidente, şi consider că am pierdut din cauza propriilor noastre greşeli”, ne-a declarat Cristi Aldea, delegatul grupării Progresul Măldăreşti. (O.D.)