Forestierul Romani n-a avut probleme cu AS Pietrari

Forestierul Romani a reuşit duminică, 11 octombrie, o victorie categorică asupra celor de la AS Pietrari. În prima repriză, singurul jucător de pe teren care a marcat a fost Adrian Dan, acesta reuşind de altfel să puncteze chiar de două ori până la fluierul final al primelor 45 de minute de joc. Scorul la pauză a fost 2-0 pentru Forestierul. În cea de-a doua jumătate a partidei, prin minutul 60, Alin Bolcă a marcat şi el încă un gol pentru gazde, scorul devenind 3-0. Până la sfârşitul confruntării, nici una dintre cele două echipe nu a mai înscris, lucru ce a făcut ca scorul final să fie 3-0 pentru gruparea de la Romani.
Dumitru Dăgănescu, delegatul celor de la Forestierul Romani, s-a arătat destul de mulţumit de rezultatul final al meciului. „Consider că am jucat destul de bine, s-a văzut că jucătorii au dat totul pe teren, motiv pentru care pot spune că sunt mulţumit de rezultat”, a spus Dumitru Drăgănescu. (O.D.)