Victorie lejeră pentru Olteţul Bălceşti

Duminică, 7 septembrie, în cadrul Seriei a II-a din Liga a V-a a avut loc confruntarea dintre Olteţul Bălceşti şi CSR Măciuca. Chiar dacă mai mulţi jucători de la Bălceşti fac acum parte din echipa celor de la Măciuca, această partidă a fost câştigată de gruparea din oraşul lui Mitică Dragomir. Primul gol l-a marcat Cupăreanu, în minutul 20, scorul devenind astfel 1-0 pentru cei din Bălceşti, rezultat care s-a menţinut până la sfârşitul primei reprize. Imediat după începerea celui de-al doilea mitan, mai exact în minutul 55, a fost marcat şi al doilea gol, de către Dincă (2-0). La numai cinci minute după această fază a fost înscris al doilea gol, marcator fiind Simion (3-0).

Aproape de finalul confruntării, Bărbuleţ a marcat ultimul gol, în minutul 34. Scorul final al partidei a rămas 4-0 pentru Olteţul Bălceşti. Deşi era satisfăcut de victoria echipei pe care o conduce, delegatul celor de la Olteţul Bălceşti, Marian Geică a ţinut să-şi exprime nemulţumirea în privinţa arbitrilor delegaţi la acest joc: „Am fost înainte la AJF şi i-am rugat să ne trimită arbitrii din Vâlcea, pentru că până acum la meciurile noastre au venit mereu arbitrii tineri, de fapt copii de 14-17 ani, fără experienţă, care strică jocul fără să îşi dea seama. Noi vrem să promovăm şi acest lucru reprezintă o mare problemă. Răspunsul pe care l-am primit de la AJF a fost că delegarea arbitrilor tineri este mai puţin costisitoare”, a mărturisit Marian Geică. (O.D.)