Debut cu victorie şi… PA!

Sâmbătă, la baza sportivă „Hidroenergia“ din cartierul Nord al Râmnicului, Chimia Rm. Vâlcea a disputat primele şi singurele două meciuri amicale având pe bancă cuplul de antrenori Marin Barbu şi Mitică Teleşpan. În primul meci, cel cu Minerul Mătăsari, vâlcenii s-au impus cu scorul de 3-0, la pauză 2-0, prin golurile marcate de I. Popa, Constantinescu şi Gârlă. În prima repriză, pentru Chimia au evoluat: Rusandu – Melcea, Vişa, Vătavu, Onofrei – Popa, Roşca, Câju, Goge – Boroiban şi Constantinescu. După pauză, au intrat: Perianu – Pasăre, Petcu, Dinu, Kutlacek – Sg. Popescu, Gârlă, Ţurai, Sg. Pârvu – Băltăţeanu şi Moises.

În cel de-al doilea amical, chimiştii s-au impus cu scorul de 1-0 în faţa formaţiei de Liga a IV-a, Hidroelectra, golul fiind marcat de tânărul Băltăţeanu. În această partidă, pentru Chimia au evoluat: Chiriţă – Grădinar, Vodiţă, Jugăstreanu, R. Pârvu – Roşca, Ţurai, Sg. Pârvu, Câju – Goge şi Băltăţeanu.