„Republicanii” din Zăvoi au avut două meciuri de foc cu FCM Tg. Mureş

Etapa trecută, juniorii-republicani din Zăvoi au primit, pe teren propriu, vizita celor de la FCM Tg. Mureş. Astfel, „republicanii” A, pregătiţi de Cristi Lazăr şi Dumitru Teleşpan s-au impus, la limită, cu scorul de 1-0, în minutul 85, dintr-un penalty executat de Sică Vlad. După runda precedentă, puştii CSM-ului se situează pe locul secund în campionatul naţional, la patru puncte în spatele celor de la FC Braşov, echipă în compania cărora vor juca chiar runda următoare. La grupa de „republicani” B, antrenată de Emanuel Moldoveanu, meciul a fost mult mai intens disputat, dacă ţinem cont de faptul că adversara, FCM Tg. Mureş, ne conducea la pauză cu 3-0. În a doua repriză, vâlcenii au intrat mult mai motivaţi pe teren şi, la final, după ce au obţinut trei lovituri de la punctul cu var, au reuşit să obţină un rezultat de egalitate, 4-4.