Viitorul Dăeşti – Vediţa Coloneşti (0-1). În fotbal, e greu dacă nu umbli la cutia cu maimuţe!

Miercuri, 11 august, de la ora 17.30, la Fedeleşoiu, Viitorul Dăeşti a întâlnit în turul 2 al Cupei României ACS Vediţa Coloneşti M.S.. Şi această partidă a avut un arbitru care a luat numai decizii controversate. Este vorba despre Cristian Anghelina, de la Câmpulung Muscel, asistat de Cristian Cosmescu şi Prioteasa Mădălin, de la Piteşti.

Viitorul Dăeşti şi ACS Vediţa Coloneşti M.S. au arătat miercuri că sunt două echipe foarte puternice. Diferenţa a părut să fie aceea că oltenii au fost ceva mai norocoşi în această zi şi, sigur, cu “priză” la central :)). Astfel că, în prima repriză, au reuşit să înscrie singurul gol al partidei. Dăeştenii au avut mai multe ocazii decât ei şi, pe parcursul jocului, mai ales în a doua repriză, au avut posesia mingii peste 60 % din timp. Numai că fotbalul se joacă pe goluri şi, până la urmă, scorul final contează cel mai mult. Partida Viitorul Dăeşti – ACS Vediţa Coloneşti M.S. s-a încheiat, din păcate, cu scorul 0-1. Şi s-a dovedit încă o dată, dacă mai era cazul, că – în afară de muncă, eforturi ş.a.m.d. – în fotbal, dacă nu umbli la “cutia cu maimuţe”, este greu să răzbeşti!