Liga IVLiga 6Fotbal

Victor Dican a marcat decisiv si și-a învins tatăl, în meciul de baraj SCM – Cernișoara

În cel de-al doilea meci de baraj pentru menținere / promovare în Superliga județeană de fotbal, care s-a disputat la ora prânzului, pe stadionul sintetic din Zăvoi, SCM Rm. Vâlcea (locul 4 în play-out-ul diviziei de elită) a dispus cu scorul de 2-1 (după 1-1, la pauză) de Cavalerul Trac Cernișoara (locul 2 în Seria Vest din Liga a IV-a).
Golurile echipei antrenate de Viorel Ciofâcă au fost marcate de Andrei Cosmin Dima și Victor Dican, în timp ce pentru „traci” a punctat Robert Bloțu, după o contră a portarului Robert Popa. Pe final de meci, în ultimele 10 minute de joc, când scorul era deja 2-1, echipa sponsorizată de Robert Dican a evoluat în inferioritate numerică, după ce Ion Rădoi a fost eliminat direct de Iuliana Demetrescu, pentru injurii.
În urma acestei victorii, SCM Rm. Vâlcea va juca și în sezonul viitor în Superligă, iar Cavalerul Trac Cernișoara trebuie să aștepte un „bilet de voie” de la AJF Vâlcea pentru a putea evolua în elită (N.C.)