Urucu a marcat la debutul pentru CS Păuşeşti Măglaşi! Lidera, în inferioritate numerică din minutul 30 la Roeşti

CS Păuşeşti Măglaşi a trecut de ”obstacolul” Comerţul Roeşti. După scor, nu atât de uşor. 2-3 a fost scorul final. Lidera a jucat 65 de minute în inferioritate numerică. Juverdeanu a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene după jumătatea primei reprize. Era deja 2-0 pentru oaspeţi. Vali Mihalcea a adus-o pe Păuşeşti Măglaşi în avantaj după o lovitură liberă de la vreo 25 de metri, lateral stânga. Alex Ionescu (Schulz) a dublat diferenţa. Tot lui i s-a anulat un gol pentru off-side. La 0-3 meciul ar fi fost jucat. Apoi gazdele au beneficiat de un penalty. Vlăiculescu a redus din diferenţă (1-2). Andrei Daniel (Urucu), transferat recent de lideră şi intrat în repriza secundă, a dus scorul la 1-3. Şi gazdele au mai înscris o dată, dar punctele au mers la Păuşeşti Măglaşi. ”A fost ok pentru primul meci. Mă aşteptam să fie un pic mai greu, nu totul perfect. Ştiam că echipa din Roeşti va dori să demonstreze că diferenţa din tur, când noi ne-am impus cu 10-1, a fost prea drastică. Nici terenul nu ne-a avantajat, nici stilul de joc al adversarilor, dar, una peste alta, este important că am plecat victorioşi de aici. Am avut 2-0, puteam să ducem scorul la 3-0, chiar dacă am rămas în 10. La pauză am făcut câteva schimbări şi pentru că riscam alte eliminări. Au fost multe cartonaşe. Nu mai intrăm în detalii. Bine că s-a terminat aşa. Am văzut câteva surprize în această rundă. Au pierdut Olanu, Bărbăteşti. E clar că va fi un retur interesant. Noi trebuie să abordăm serios fiecare joc, pentru că nimeni nu se dă la o parte. Dimpotrivă, se motivează când joacă împotriva formaţiilor din fruntea clasamentului”, a precizat Claudiu Dumitru, antrenorul campioanei de iarnă din Liga a V-a.