Un nou meci internaţional, la Vâlcea!

La finele săptămânii, Sala Sporturilor Traian din Rm. Vâlcea va găzdui un nou meci internaţional, după câteva luni de pauză. SCM va da piept cu Hoors, din Suedia. Partida contează pentru turul 3 preliminar din EHF European League. Handbalistele vâlcene pornesc cu un avans considerabil. Au câştigat primul joc cu scorul de 31-24. Returul se anunţă o simplă formalitate. Roş-albastrele sunt despărţite de grupele competiţiei secundare europene de 60 de minute. Meciul cu Hoors HK va avea loc duminică, 11 decembrie, de la ora 17.00. Meciurile din grupele întrecerii vor avea loc între 7 ianuarie 2023 şi 19 februarie. După returul cu Hoors, vineri, 16 decembrie, de la ora 18.00, tot în sala de la poalele Capelei, SCM va disputa partida cu Măgura Cisnădie, din etapa a IX-a a Ligii Florilor. Pe 22 decembrie, de la ora 17.00, ”municipalele” înfruntă HC Zalău, în deplasare. Încheie anul joi, 29 decembrie, cu un meci pe teren propriu, cu CSM Slatina, care va avea loc de la ora 18.00.