Sebastian Lăstun, pus la zid de Oltul Ioneşti: „Penalti neacordat, gol anulat şi foarte multe greşeli”

Oltul Ioneşti a făcut 3-3 cu Viitorul Valea Mare, pe teren propriu, la capătul unui meci la care arbitrul Sebastian Lăstun a fost acuzat de o serie de greşeli mari. „Impresia noastră a fost că a fluierat în favoarea echipei adverse. În minutul 15, noi am avut penalty neacordat. La acea fază, unul dintre cei mai buni jucători ai noştri a fost faultat clar în careu, încât nu a mai putut continua jocul, fiind necesară înlocuirea lui. La scorul de 1-0 pentru noi, a fost ofsaid de 3 metri pentru Valea Mare, în urma căruia a obţinut penalti. Adversarii au avut multe faulturi dure, plus că, la scorul de 2-2, Lăstun a dat un penalti inexistent. Lăstun ne-a anulat şi un gol perfect valabil, acordând fault în atac, în condiţiile în care portarul advers a scăpat mingea din mână, iar atacantul nostru a împins-o în poartă la scorul de 3-3, când mai erau 4-5 minute de joc”, a precizat jucătorul Alex Bogdan Ciucă. (L.C.)