Liga 6

Rapid Stoeneşti, echipă formată în majoritate din juniori, prima victorie stagională în Liga a VI-a!

Rapid Stoeneşti a urcat pe locul 10 după încheierea etapei a VI-a din Seria Nord a Ligii a VI-a. Formaţia coordonată de Marius Anghelescu a obţinut prima victorie stagională. Gigi Cruceru şi colegii săi au câştigat cu scorul de 5-1 duelul cu Viitorul Oteşani. Dumbravă a deschis scorul după un sfert de oră de joc. Apoi, Virgil Teodorescu a acordat două cartonaşe roşii. Le-au primit Robert Diaconescu, de la oaspeţi, pentru comportare violentă şi juniorul Ştefan Godeanu, de la gazde, pentru injurii. Imediat, s-a marcat din nou. Tot Cosmin Dumbravă a dus scorul la 2-0. Oteşani a redus din diferenţă pe final de repriză, prin Adrian Munteanu. Partea secundă a aparţinut gazdelor. Rapid, echipă formată în majoritate din juniori (7 au fost în primul 11, născuţi în 2006, 2007 şi 2008) a mai punctat de alte trei ori. Dumbravă a realizat hattrick-ul, iar Andrei Goga, dubla. Stoeneşti are patru puncte. Remiza a înregistrat-o la Vaideeni (5-5, după ce a condus cu 3-1 pe terenul celor de la Păstorul). Practic, Rapid e neînvinsă de două etape. Acum are o deplasare grea, la Măldăreşti, echipă aflată în lupta pentru primele locuri în serie.