Punct de aur pentru Malaia, la Tomşani! Mădălin Tîrş a egalat în minutul 90+4

Foresta Malaia a plecat neînvinsă de la Tomşani. A obţinut un punct de aur care o ajută în lupta pentru menţinerea în primul eşalon judeţean. Partida cu Unirea s-a terminat la scorul de 3-3. Gazdele au jucat aproape tot meciuri în inferioritatea numerică. Lăzărescu a fost eliminat în minutul 3 pentru oprirea unei situaţii clare de înscriere a unui gol. Oaspeţii au profitat şi au preluat conducerea. Daniel Vangu a deschis scorul. La ultima fază a reprizei, Victor Coandă a egalat: 1-1. În partea secundă nu s-a cunoscut omul în minus în tabăra celor de la Tomşani, care au reuşit să treacă la timonă. Gulioiu a marcat pentru 2-1, iar Văduva, la prima atingere de balon, a dus scorul la 3-1. Alex Tîrş a readus speranţa în tabăra trupei din nordul judeţului. A marcat pentru 3-2, iar tatăl său, Mădălin Tîrş, în minutul 90+4, a adus egalarea (scor 3-3), din penalty. Foresta s-a apropiat la trei puncte de locul 14 şi a mărit ecartul faţă de Băbeni, ultima clasată, tot la trei puncte. Cele două au meci direct în etapa viitoare, la Malaia.