Primarul din Pietrari, aprecieri pentru Rădoi: ”Cred că nu au echipele de Liga a III-a mijlocaşi ca el”

Viitorul Pietrari a arătat potenţial. Au fost multe meciuri în care a jucat bine, dar rezultatele nu au reflectat tocmai realitatea din teren. Asta din lipsa unui lot numeros şi omogen, etapă de etapă. În ultimele două runde, pietrărenii au trăit ceva ce nu ar fi crezut. Cu lidera, Păuşeşti Măglaşi, Viitorul a avut 3-0 după 45 de minute. Oaspeţii au egalat în prelungiri, în minutul 90+4. Ulterior, la Sălătrucel, Pietrari a condus cu 3-1 la pauză. Gazdele au câştigat cu 4-3. George Opriţa a realizat hattrickul pentru oaspeţi. Pentru Alutus a marcat Sorin Niţă, în prima parte, respectiv Raul Miciuru, Cătălin Ciobanu şi Alexandru Petrescu, după minutul 70. Oaspeţii au mers la Sălătrucel în doar 12 jucători, cu o singură rezervă. Primarul din Pietrari nu e supărat pe jucătorii săi.
”Nu am de ce să fiu supărat, chiar dacă au fost meciuri pe care, clar, le-am avut la îndemână pentru a le câştiga. Mie îmi place grupul pe care îl avem. Sunt băieţi simpatici. E greu să se strângă, să vină la meciuri. Nu pot să-şi neglijeze serviciile pentu fotbal. E ceva normal. Pentru noi a fost ceva nemaipomenit să vină Dorin Rădoi, fost jucător de Divizia A, să joace la Pietrari. Deşi nu mai e la prima tinereţe, el şi acum îşi arată clasa. Toţi îl apreciază. Eu spun că nu au echipele de Liga a III-a mijlocaşi ca el. Toată stima pentru Dorin şi toţi băieţii care au venit la noi. Mi-aş dori să continue. Nu ştiu ce se va întâmpla. Poate au oferte, şi pe bani. Îi înţeleg orice ar decide, dar eu îmi doresc să continuăm. Trebuie să mai aducem câţiva jucători, să completăm lotul, pentru că apar accidentări, suspendări şi nu avem cu cine juca. Sunt perspective să se întoarcă din străinătate şi patru fotbalişti de-ai noştri, de aici, din Pietrari şi să revină în lot”, a precizat primarul comunei Pietrari, Nicuşor Moraru.