K1

Doi luptători de la Tiger Gym, pe cea mai înaltă treaptă a podiumului la World Grand Prix Judgement Day

Duminică, 19 noiembrie, în Sala Olimpia, din Ploieşti, a avut loc o competiţie de anvergură. S-a desfăşurat cea de-a 18-a ediţie a World Grand Prix Judgement Day. Au participat peste 500 de sportivi de la 53 de cluburi din ţară şi străinătate, care s-au întrecut pe trei suprafeţe de luptă şi două ringuri, pe durata a peste 12 ore. Au concurat şi vâlceni. Veştile sunt bune. Doi dintre elevii lui Viorel Stanciu, de la clubul Tiger Gym Rm. Vâlcea, au confirmat şi de această dată, reuşind să urce pe cea mai înaltă treaptă a podiumului. Gabriel Bodescu (18 ani) s-a impus la categoria 90 kg., iar Mirko Tanasie (16 ani) a cucerit titlul de campion la categoria 65 kilograme. Nu a fost ultimul concurs al anului pentru luptătorii vâlceni. Pe 17 decembrie, sportivii pregătiţi de Viorel Stanciu vor participa la Gala PRO de la Alba Iulia – Cezar Fight Championship. Gabriel Bodescu va lupta la pro, iar Mirko Tanasie la semi-pro, în deschiderea evenimentului.