Oltul Drăgoeşti, prima echipă care câştigă pe terenul pădurarilor. Adi Voina, eroul partidei de la Mălaia

Oltul Drăgoeşti s-a impus cu scorul de 1-0, în deplasarea de la Foresta Malaia, fiind prima echipă care se impune în fieful pădurarilor. Adi Voina (FOTO) a marcat unicul gol al întâlnirii, încă din minutul 2. „Meciul a fost extrem de greu. Puteam să pierdem, în ceea de-a doua repriză, când adversarii au practicat un joc mai bun, iar noi am picat fizic. Portarul nostru de ocazie, Mădălin Vlad, care, de obicei, evoluează ca jucător de câmp, a prins o zi excelentă, blocând patru-cinci mingi grele. De asemenea, pe fund, Pătraşcu a fost genial, iar, la mijloc, Pană şi Manu şi-au făcut exemplar treaba. Pariez că nicio echipă nu va mai reuşi să ia punct sau puncte la Malaia. Noi am fost singura echipă din acest sezon cărora Foresta nu ne-a dat gol. Noi  am ratat şi un penalti, în minutul 20, prin Manu. Eu vreau să promovez în Superligă, însă doar pe teren”, a explicat Dironel Bălău, jucător şi sponsor la Oltul Drăgoeşti. (L.C.)