Liga 6

Oltul Dăeşti, mai aproape de podium! ”Ciobi”, o nouă reuşită din lovitură liberă

Oltul Dăeşti a revenit în lupta pentru podium în Seria Nord a Ligii a VI-a. Sâmbătă după-amiază a întâlnit chiar echipa de pe locul 3, pe Tineretul Frânceşti. George Popolan, Mitică Dobrin, Jean Stelian şi compania au obţinut o victorie clară, cu 4-0. La pauză a fost 10. Scorul primei reprize a fost stabilit de unul dintre cei mai valoroşi jucători care evoluează în ultimul eşalon judeţean, Cristi Ciobanu. ”Ciobi” a marcat din lovitură liberă. În partea secundă, diferenţa a fost dublată de Tănase, revenit după suspendare. Pe lângă gol, acesta a mai avut şi alte ocazii ratate. Simion şi ”Colivă” (Nicolescu) au mai înscris pentru gazde. Oltul Dăeşti s-a apropiat la doar două puncte de Tineretul Frânceşti, în condiţiile în care are şi un joc mai puţin decât adversara sa din această rundă.