”Nu prea s-a văzut o diferenţă între noi şi Şelimbăr. Dacă stăm bine să ne gândim, eu zic că rezultatul e puţin nedrept”

• a spus Marius Vlădoi, antrenorul-jucător al echipei Minerul Costeşti, după partida cu lidera seriei a VII-a Din Liga a III-a

Marius Vlădoi, antrenorul echipei Minerul Costeşti, consideră că rezultatul din meciul cu Şelimbăr nu reflectă întocmai realitatea din teren şi echipa sa ar fi meritat mai mult.
”Nu prea s-a văzut o diferenţă între noi şi ei. Dacă stăm să ne gândim, eu zic că rezultatul e puţin nedrept. În prima repriză, să zicem că au avut ei vreo două ocazii, dar în repriza secundă nu ştiu în afara fazei în care a scos Proteasa mingea de pe linia porţii (deşi acolo puteam să mă întind să o iau şi eu) au mai avut altceva. Am fost organizaţi. Era clar că o să arătăm altfel în returul acesta, suntem altfel pregătiţi şi din punct de vedere fizic. Păcat că nu am pus mai multe probleme în atac. Ei au dat un gol norocos. Rar vezi aşa ceva. Al doilea l-am primit la ultima fază, după ce noi ne-am descoperit, în căutarea egalării. Luăm ce a fost bun şi mergem înainte. Am văzut că ei au declarat că s-au jucat 12 minute în prima repriză… Nu ştiu dacă a fost chiar aşa. Normal, am jucat cu echipa de pe primul loc. Nu puteam să ne descoperim şi să mergem peste ei.

Concluzionând, eu zic că am făcut un joc destul de bun, mai ales pe partea defensivă. Am văzut că mai zic că noi am simulat, dar la noi a ieşit junior accidentat în minutul 20, călcat pe gambă. Ce trebuia să facem, să ne dăm la o parte, că sunt ei Şelimbăr? Sunt chiar dezgustat. Noi i-am ajutat la un moment dat. Nu poţi să spui că am tras de timp. Dacă eşti echipă mare, dă-ne 4-5 goluri de la început şi ne linişteşti! Toată lumea a văzut. Diferenţa nu a fost atât de mare în joc. Dacă aveau 5 bare, 2 lovituri de pedeaspă ratate, da, puteam spune că am avut noroc. Dar ei au dat primul gol dintr-un noroc. Ştiam cum joacă, cum trebuie să stăm. Am dat o replică bună. Băieţii au fost capacitaţi la maxim. Sunt lucruri pozitive, dar şi lucruri negative pe care trebuie să le îndreptăm. Le-am spus băieţilor, aici am fost nemulţumit… Trebuia să avem puţin mai multă încredere , fără să ne speriem, pe final, că putem scoate un rezultat bun”, a declarat ”Ţeţe” Vlădoi, după prima partidă oficială din 2021, în care s-a aflat între buturile formaţiei sale. De partea cealaltă, Şelimbăr a avut apelat tot la un portar cu experienţă, Cosmin Vâtcă (care va împlini, curând, 39 de ani), cu multe prezenţe pe prima scenă fotbalistică a ţării.