Mihăeşti a trăit periculos la Buneşti

AS Mihăeşti a obţinut duminică un nou succes în Liga a V-a, pe terenul ultimei clasate, AS Buneşti. Vicelidera s-a impus cu scorul de 2-1. A trăit periculos. Gazdele puteau da lovitura pe final, să obţină un punct din acest joc.

Mihăeştenii au trecut în avantaj după doar cinci minute de joc. Pestrea a deschis scorul. Cinci minute mai târziu, Bîrlogeanu a avut şansa dublării diferenţei, dar mingea s-a oprit în bara laterală. În minutul 34, buneştenii au restabilit echilibrul. Mătăsaru a scăpat la limia off-side-ului şi a egalat. 1-1 a fost şi la pauză. În minutul 60, ”Lupu” a avut din nou ghinion. Balonul s-a dus ca la biliard, dintr-un colţ într-altul. O dată în bara din dreapta, apoi în cea din stânga. Oriunde, dar nu în poartă. Florin Ștefan, în minutul 66, a reuşit să spele ”păcatele” echipei sale. A marcat pentru 1-2. În minutul 82, mihăeştenilor le-a trecut glonţul pe la ureche. Ultima clasată a ratat o ocazie monumentală. Mingea se duce în poartă. Cebuc a vrut să se ferească, să o lase spre gol, dar balonul l-a lovit şi s-a întors în teren. Aşa s-a scris istoria întâlnirii.