Liga IVFotbal

Marcatorul de serviciu și-a făcut datoria și la Băbeni. Chimia, șase din nouă!

După sincopa din prima etapă, cu SCM, Chimia a obținut două victorii la rând. Are șase puncte din nouă posibile. Sâmbătă, formația coordonată de Alin Savu, Ovidiu Creangă, Gabi Glodeanu a câștigat pe terenul unei echipe bune, puternice, experimentată, la Băbeni. Râmnicenii s-au impus cu scorul de 3-2. Marcatorul de serviciu, Ciprian Vlădoi, a înscris două din cele trei reușite ale formației sale și a ajuns la șase goluri în trei etape. Cealaltă reușită i-a aparținut lui ”Tzutzy” Băgălin.

”A fost 2-0 pentru noi la pauză, dar diferența putea fi și mai mare. Prima repriză ne-a aparținut în totalitate. Am mai avut și alte ocazii în afara celor două goluri, s-a cam jucat la o singură poartă. Gazdele au avut doar un gol anulat pentru off-side. Am intrat mai rău în joc în partea secundă. I-am băgat pe adversari în meci. Două greșeli, două goluri. La unul, mingea se ducea în aut de poartă și le-am acordat corner (a înscris Tănăsie), iar golul egalării a venit dintr-o lovitură liberă. Prin minutul 70 am trecut iar în avantaj. Golgheterul nostru, Ciprian Vlădoi, și-a făcut din nou datoria. Suntem mulțumiți, am obținut alte trei puncte. A fost un meci de luptă în partea secundă. Îl puteam tranșa din primele 45 de minute, dar e bine și așa, că am avut reacția potrivită după ce am fost egalați”, a precizat Gabi Glodeanu, oficialul Chimiei, după a doua victorie consecutivă din Liga a IV-a.