Baschet

”Lupii”, confruntare cu CSM Tg. Mureş, în Sala Traian

După una caldă a venit alta rece. CS Vâlcea 1924 nu a reuşit să se întoarcă de la Constanţa cu puncte. ”Lupii negri” au pierdut confruntarea de la malul Mării Negre cu scorul de 81-58. Doar primul sfert a fost mai echilibrat (scor 19-17 pentru gazde). Constanţa s-a detaşat în următoarele 10 minute (25-12, la pauza mare). Vâlcea a părut că renaşte din propria cenuşă. A recuperat în sfertul 3 (13-21), dar a fost doar un foc de paie. Pe ultima sută de metri, CSM Constanţa nu a lăsat loc de interpretări (scor 24-8). În următoarea rundă din Liga Naţională de baschet masculin, elevii lui Hristu Șapera vor da piept cu a treia clasată din grupă, CSM Tg. Mureş, Partida va avea loc sâmbătă, 23 decembrie, de la ora 17.00, în Sala Sporturilor Traian, din Rm. Vâlcea.