LIGA A IV-A
SERIA NORD
Etapa a XV-a
• Sâmbătă, 9 martie:
FC Păuşeşti Otăsău – AS Bărbăteşti (Ora 15.00)
Arbitri: R. Mosor – B. Păuşescu, D. Dinu; Observator: E. Roşu
Viitorul Budeşti 2012 – Lotru Brezoi (Ora 15.00)
Arbitri: I. Cojocaru – M. Cladoveanu, R. Creţu; Observator: E. Râmniceanu
• Duminică, 10 martie:
AS Buneşti – Sporting Galicea (Ora 11.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – A. Chebar, A. Dumitraşcu; Observator: C. Popescu
Viitorul P. Măglaşi – Athletico Băile Govora (Ora 11.00)
Arbitri: R. Mosor – M. Mihai, C. Colţa; Observator: C. Tomoiagă
Foresta Malaia – Victoria Frânceşti (Ora 12.00)
Arbitri: A. Radu – R. Băltac, C. Marinoiu; Observator: G. Tomoiagă
AS Băile Olăneşti – ACS Vâlcea Sport (Ora 15.00)
Arbitri: C. Buşi – C. Mărginean, A. Popescu; Observator: T. Ţarălungă
Clasament
- AS Băile Olăneşti 14 10 3 1 49-19 33p.
- Viitorul Budeşti 2012 14 8 4 2 49-23 28p.
- Sporting Galicea 14 9 0 5 47-35 27p.
- AS Buneşti 14 8 3 3 33-23 27p.
- FC Păuşeşti Otăsău 14 8 2 4 44-24 26p.
- Foresta Mălaia 14 7 2 5 54-35 23p.
- Athletico Băile Govora 14 6 2 6 28-30 20p.
- Viitorul Păuşeşti Măglaşi 14 6 0 8 33-47 18p.
- Victoria Frânceşti 14 4 1 9 26-54 13p.
- AS Bărbăteşti 14 3 3 8 18-29 12p.
- Lotru Brezoi 14 1 5 8 21-47 8p.
- ACS Vâlcea Sport 14 1 1 12 33-69 4p.
Etapa a XVI-a
• Sâmbătă, 16 martie:
AS Bărbăteşti – Foresta Malaia (Ora 16.00)
Lotru Brezoi – FC Păuşeşti Otăsău (Ora 16.00)
Sporting Galicea – Viitorul Budeşti 2012 (Ora 16.00)
• Duminică, 17 martie:
Victoria Frânceşti – Viitorul P. Măglaşi (Ora 11.00)
AS Băile Olăneşti – AS Buneşti (Ora 16.00)
ACS Vâlcea Sport – Athletico Băile Govora (Ora 16.00)
SERIA SUD
Etapa a XV-a
• Sâmbătă, 9 martie:
Minerul Berbeşti – Oltul Ioneşti (Ora 15.00)
Arbitri: A. Mihăilă – S. Donţu, A. Neaţă; Observator: I. Tudorică
Viitorul Valea Mare – CS Guşoeni (Ora 15.00)
Arbitri: Fl. Păunescu – M. Schianu, A. Moja; Observator: D. Stoica
• Duminică, 10 martie:
Sportul Genuneni – Ştiinţa Grădiştea (Ora 11.00)
Arbitri: I. Cojocaru – M. Cladoveanu, R. Creţu; Observator: V. Niculicioiu
Inter Lăpuşata – Olteţul Bălceşti 2014 (Ora 12.00)
Arbitri: I. Taifas – M. Glodeanu, S. Donţu; Observator: I. Iordache
FC Băbeni 2 – Stă
Clasament
- Viitorul Valea Mare 12 9 1 2 52-28 28p.
- Minerul Berbeşti 12 8 1 3 38-23 25p.
- Olteţu Bălceşti 2014 13 7 0 6 24-25 21p.
- Inter Lăpuşata 12 6 2 4 25-16 20p.
- Oltul Ioneşti 12 5 3 4 26-24 18p.
- CS Guşoeni 12 5 1 6 25-22 16p.
- Ştiinţa Grădiştea 13 5 1 7 26-26 16p.
- FC Băbeni 2 13 5 0 8 22-38 15p.
- Sportul Genuneni 13 1 1 11 19-55 4p.
Etapa a XVI-a
• Duminică, 17 martie:
Oltul Ioneşti – FC Băbeni 2 (Ora 11.00)
CS Guşoeni – Minerul Berbeşti (Ora 12.00)
Inter Lăpuşata – Viitorul Valea Mare (Ora 12.00)
Olteţul Bălceşti 2014 – Ştiinţa Grădiştea (Ora 16.00)
Sportul Genuneni – Stă