Leo Săraru a marcat în fiecare meci pentru Mădulari. Derby-ul cu FCPO, încheiat cu o victorie fără dubii pentru trupa primarului Dimulescu

După duşul rece de la Vlădeşti, CS Mădulari s-a mobilizat pentru derby-ul de pe teren propriu, cu FC Păuşeşti Otăsău. Elevii lui Marian Nicolae au făcut uitat acel meci. S-au impus de o manieră clară în etapa a VII-a, cu 5-0. Scorul a fost deschis de Ionuţ Săraru, după un corner. Marcatorul de serviciu de la Mădulari, Leo Săraru, nu s-a lăsat mai prejos decât fratele său şi a dublat avantajul echipei gazdă. Cu 2-0 la pauză, pentru trupa primarului Daniel Dimulescu a fost mult mai uşor să abordeze repriza secundă. În ultimele 45 de minute, CS Mădulari a mai punctat de alte trei ori. Alin Bucei, din lovitură liberă, Mădălin Vlad şi din nou Leo Săraru au dus diferenţa la 5. ”Cu Vlădeşti am intrat cu nasul pe sus, am crezut că suntem dinainte câştigători. Îi cunoşteam din meciurile amicale, credeam că toate jocurile sunt la fel. Ei au jucat cu ambiţie, cu curaj şi ne-au taxat. Am prins o zi mai proastă, am făcut şi greşeli, ne-au şi lipsit jucători. Acasă, meciurile arată altfel. E altceva. Avem un teren bun, e alt fotbal. E bine că am depăşit acel episod, de la Vlădeşti. Mă bucură victoria echipei. E mai puţin important cine marchează”, a spus Leo Săraru, jucător care a înscris în toate cele şase meciuri jucate de Mădulari până acum, ajungând la şapte reuşite, ţinând cont de ”dubla” din confruntarea cu FCPO. Şi Ionuţ Săraru e în ”grafic” pentru ”titlul” de golgheter la Mădulari.