Liga IVFotbal

Ionești, egală o repriză cu Berbești. Un copil de 14 ani a marcat pentru Minerul

Minerul Berbești se menține în lupta pentru locul 4 în Liga a IV-a. Duminică, 17 martie, a obținut o victorie la scor de neprezentare pe teren propriu, 3-0 cu Oltul Ionești. Meciul nu a fost, însă, atât de ușor pe cât o arată scorul. ”Ca de obicei, am jucat mai bine a doua repriză. Diferența față de alte meciuri e că nu am fost conduși. Prima repriză le-a aparținut celor de la Ionești. Am intrat cu 0-0 la pauză. Au și ei echipă bună. Partea secundă a fost a noastră. Am înscris prin Eros, Alex Niculcea și un copil de 14 ani, David Golescu. A fost un meci curat. Cred că a fost un singur galben, la ei, iar la noi niciunul. În final, am dori să-i mulțumim lui Cosmin Vicșoreanu și Pizza House pentru noul echipament”, a transmis Laurențiu Gherghe, oficialul de la Minerul Berbești.