Liga IIIFotbal

Flacăra Horezu, remiză pe teren propriu, cu Astra 2 Giurgiu

Flacăra Horezu a obţinut un punct din meciul pe care l-a disputat, în această după amiază, pe teren propriu, cu Astra 2 Giurgiu. Partida cu „satelitul” fostei campioane a ţării s-a încheiat la egalitate, 1-1, după ce reprezentanta Vâlcii în Liga a IIII-a a condus însă la pauză cu 1-0. Golul vâlcenilor a fost marcat în minutul 44, de Florin Cioablă, în timp ce pentru adversari a punctat Robert Boboc (62).
Chiar şi după această sincopă, Flacăra Horezu este în continuare lideră în Seria a III-a, cu 27 de puncte acumulate în 12 meciuri. În următoarea etapă, care va avea loc week-end-ul viitor, Adi Popa & Co. vor juca în deplasare, la Unirea Bascov. Confruntarea cu formaţia argeşeană e programată sâmbătă, 17 noiembrie, de la ora 14.00. (N.C.)