Liga IVFotbal

FC Băbeni a stopat seria bună a ”minerilor”. Gazdele au revenit de la 0-2

Minerul Berbești a avut trei victorii la rând. Ultima, la diferență de scor mare. Rezultatele i-au dat încredere. Cătălin Bucă, Mihai Deaconescu, Laurențiu Gherghe sperau să vină și al patrulea succes. Nu au fost departe de a-l obține. ”Minerii” au condus cu 2-0 la Băbeni. Au marcat rapid, în primul sfert de oră. Gazdele au redus din diferență până la finalul primei reprize, după o fază fixă. Miță Deaconescu a punctat pentru 1-2. La jumătatea părții secunde, băbenarii au egalat. ”Pisoi” (Dudea) a restabilit echilibrul: 2-2. Tudor a adus trei puncte pentru formația pregătită de Răzvan Milosteanu, pe final, în apropiere de minutul 90. FC Băbeni s-a impus cu 3-2.

”Ne bucurăm pentru fiecare rezultat pozitiv. Victoria cu Berbești ne menține în grafic pentru obiectiv. E clar că ne dorim mai mult și se putea obține mai mult. Lotul pe care îl avem, jucătorii de valoare de care dispunem, sunt de primele 4 clasate. S-a jucat cu ambiție, e de apreciat faptul că am reușit să revenim după ce am fost conduși cu 2-0. Mai e puțin și vine pauza competițională. În iarnă tragem linie, facem o analiză și vedem ce soluții sunt să fie mai bine. Nu sunt probleme financiare la Băbeni. Suntem la zi cu salariile, iar pentru asta mulțumim Consiliului Local, Primăriei Băbeni, domnului primar. Restul, depinde de noi să facem treabă bună, să avm evoluții și rezultate mai bune decât până acum”, a spus Răzvan Milosteanu, antrenorul-jucător de la Băbeni, echipă aflată pe locul 6 în Liga a IV-a.