Derby-ul dintre prieteni şi vecini, decis în minutul 92

Duminică, la Drăgoeşti a avut loc un derby local, între Oltul, din localitate şi vecinii şi prietenii de la ACS Olanu. Favoriţi, pe hârtie, păreau oaspeţii (familiarizaţi şi cu terenul, care le-a fost casă pentru o vreme), dar în astfel de meciuri orice se poate întâmpla. Gazdele s-au motivat suplimentar şi au făcut faţă jocului. Vicelidera din Liga a V-a a avut posesie mai bună, dar ocazii mai importante s-au înregistrat în tabăra drăgoeştenilor. Partida se îndrepta către o remiză albă. A fost decisă în prelungiri, în minutul 90+2, de Elvis Stroe, intrat pe parcurs, şi nu ca titular. Stroe a marcat pentru 0-1 şi a păstrat echipa din Olanu pe locul secund în ierarhie, la trei puncte în spatele liderei, din Păuşeşti Măglaşi.