Fără categorieFotbalDiverse

Boss, prima campioană a noului an din cadrul competiţiilor organizate de AJSPT

boss* aceasta a câştigat la penaltiuri finala Cupei Crăciunului, disputată împotriva formaţiei Cristi Sport

Sâmbătă, 2 ianuarie, în Sala Sporturilor „Traian” s-au desfăşurat ultimele meciuri din cadrul Cupei Crăciunului la fotbal. În finala mică s-au întâlnit Ena şi LSV. Medaliile de bronz ale competiţiei au revenit formaţiei Ena, care s-a impus în acest duel cu scorul de 3-1. Finala mare a fost echilibrată. Boss şi Cristi Sport au dus o „luptă crâncenă” pentru adjudecarea trofeului. Partida s-a terminat la egalitate, scor 3-3. A fost nevoie de executarea loviturilor de departajare pentru desemnarea câştigătoarei. La loteria penaltiurilor mai norocoşi au fost cei de la Boss. S-au impus cu scorul de 5-4 şi astfel au obţinut primul titlu din 2016 acordat de Asociaţia Judeţeană „Sportul pentru Toţi”. La final, preşedintele acesteia, Constantin Vlaşcu, a premiat câştigătorii şi echipele clasate pe podium şi a oferit câteva premii speciale. Au primit trofeul fair-play Gheorghe Cătălin de la campioana Boss şi Doru Presură de la echipa care a terminat Cupa Crăciunului pe locul secund, Cristi Sport.

Opt echipe participă la Cupa Prieteniei

La o zi distanţă de finala Cupei Crăciunului, AJSPT a dat startul Cupei Prieteniei la fotbal în sală. Opt echipe s-au înscris în această competiţie. Este vorba despre Buridava Ocnele Mari, Grantour Rm. Vâlcea, Gestar Budeşti, EEP Bucureşti, TNC, Petrişor, LSV şi Tineretul Rm. Vâlcea. Meciurile se desfăşoară în week-end, în Sala Sporturilor „Traian”. (S.S.)