Flacăra 2005 Horezu s-a distrat cu AS Pietrari

Duminica trecută, la Horezu a avut loc partida dintre echipa locală Flacăra 2005 şi gruparea oaspete, AS Pietrari. Aşa cum era de aşteptat, meciul s-a terminat cu victoria categorică a gazdelor, care la finalul primei reprize conduceau cu scorul de 8-0. După pauză, sportivii pregătiţi de antrenorul Vicenţiu Marinescu s-au departajat şi mai mult prin alte patru goluri. Pentru că jucătorii de la AS Pietrari nu au reuşit să concretizeze nicio acţiune către poarta adversă, scorul final al întâlnirii s-a oprit la 12-0. Pentru Flacăra 2005 Horezu au marcat: Daniel Lupulescu (golgheterul echipei, 5 goluri), Dragoş Dinescu (2), Alexandru Istocescu (2), Valentin Pătru (1), Dragoş Văduva (1) şi Ionuţ Popa (1).

„Pentru că sunt studenţi şi se află în perioada sesiunii, şapte dintre titularii echipei noastre nu au venit la acest meci, aşa că am folosit mai mulţi juniori, care oricum s-au descurcat foarte bine. Ţinând cont de faptul că lotul nostru este format din 30 de jucători legitimaţi, pot spune că avem de unde să alegem”, ne-a declarat Vicenţiu Marinescu. Printre jucătorii de la Flacăra 2005 Horezu, care s-au remarcat se numără: căpitanul şi portarul echipei Alexandru Croitoru, Dragoş Dinescu, Dragoş Văduva, Ionuţ Popa, Eduard Ursescu (portar), Andrei Vladu, Ciprian Nistor, Alexandru Roşu şi Mădălin Milosteanu. (O.D.)