Flacăra „a ars mocnit” cu Dinamo

ŞANSE / „Câinii” lui Laurenţiu Mustăţea „suflă” în continuare în ceafa liderului Ghecon

Deşi s-au împiedicat la Brezoi, „câinii” lui Mustăţea încă mai speră la titlul. Încrederea este dată de ultimul meci, atunci când Dinamo şi Ghecon se vor afla faţă în faţă şi vor putea decide soarta acestui campionat. Pentru ca întâlnirea directă dintre cele două să decidă reprezentanta judeţului la meciul de baraj pentru promovarea în Liga a III-a este nevoie, însă, ca Dinamo să nu se mai încurce în cele câteva etape rămase până la ultimul „act”. Deocamdată nu sunt motive de îngrijorare, runda de sâmbătă, 16 mai, încadrându-se pentru „alb-roşii” în peisajul obişnuit, fără vreo surpriză. Dinamo s-a aflat la timona partidei de la Horezu în majoritatea timpului, iar la finalul celor 90 de minute de joc s-a putut bucura de victorie.

A avut emoţii în prima repriză când, după golul lui Olaru, Flacăra a reuşit să restabilească egalitatea la 1-1. Dinamoviştii s-au trezit, însă, repede, şi până la pauză au spulberat emoţiile, Bodescu şi Buga ducând scorul la 3-1 pentru oaspeţi. În partea secundă şi-a trecut numele pe lista marcatorilor şi Mădălin Tîrş, astfel că la 4-1 meciul părea încheiat. „Alb-roşii” s-au relaxat, însă, pe final de partidă, ratările lui Olaru şi Floarea s-au răzbunat, de la 4-1 ajungându-se la 4-3. La acest scor s-a şi încheiat meciul, astfel Dinamo trecându-şi în cont un nou succes. (Simona SIMA)