FC Budeşti vizează locul secund

• Oficialul echipei din Budeşti, Marian Sucea, a lăudat prestaţia arbitrilor din meciul cu AS Căzăneşti

Datorită faptului că nici una dintre cele două echipe nu a reuşit să îşi concretizeze acţiunile către poarta adversă, prima repriză dintre FC Budeşti şi AS Căzăneşti a fost lipsită de goluri, scorul la pauză rămânând 0-0. În a doua jumătate a partidei, lucrurile s-au schimbat atunci când jucătorii de la Budeşti au luat iniţiativa şi au marcat. Autorii celor două goluri înscrise de echipa gazdă sunt Florin Ban şi Nicu Anton. Pentru că AS Căzăneşti nu a punctat nici în a doua repriză, noul scor de 2-0 pentru FC Budeşti a fost şi cel cu care s-a terminat meciul. „Băieţii au ştiut să închidă poarta, iar portarul Marius Nedeluş şi-a făcut bine treaba. În ceea ce îi priveşte pe arbitrul Florin Păunescu şi pe observatorul Cristi Barbu, vreau să spun că de astfel de oameni mi-aş dori să tot am parte.

A fost un arbitraj impecabil, atunci când a trebuit am fost sancţionaţi atât noi, cât şi cei de la Căzăneşti”, a declarat antrenorul echipei FC Budeşti, Marian Sucea, după care ne-a precizat faptul că la acest meci au fost prezenţi un număr de aproximativ 200 de spectatori. (O.D.)