Flacăra 2005 Horezu păstrează şanse pentru primul loc

Confruntarea dintre Flacăra 2005 Horezu şi AS Bărbăteşti a revenit trupei antrenate de Vicenţiu Marinescu. În prima repriză sportivii de la Bărbăteşti nu au marcat deloc, în timp ce adversarii lor au punctat de două ori, prin golurile lui Emil Negoi, aşa că scorul la pauză a fost 2-0 pentru Flacăra. În jumătatea a doua a partidei, oaspeţii au reuşit să marcheze şi ei un gol, dar acest lucru nu a fost de ajuns datorită faptului că cei de la Horezu au înscris de încă trei ori. Acelaşi Negoi a punctat din nou, iar apoi au urmat golurile marcate de Laurenţiu Marinescu şi Ionuţ Popa (5-1). Pentru a face diferenţa de scor şi mai mare, cei din Bărbăteşti au avut performanţa de a-şi da şi un autogol, iar meciul s-a terminat cu scorul de 6-1 pentru Flacăra 2005 Horezu, care păstrează şanse reale pentru primul loc. (O.D.)