FC Govora, în revenire de formă

Retrogradarea din Liga a IV-a se pare că nu a fost de bun augur pentru FC Govora, care a avut un debut de sezon catastrofal: cinci înfrângeri în primele cinci etape ale campionatului. Duminică, 28 septembrie, echipa lui Mihai Ciobanu a reuşit să obţină primele puncte din acest sezon, după ce a învins Viitorul Călimăneşti cu 2-1. Meciul a fost unul extrem de echilibrat, dar govorenii au izbutit până la urmă să se impună. La 10 minute de la începerea partidei, gazdele au deschis scorul, prin Şogor: 1-0. După golul primit, oaspeţii au trecut la conducerea jocului şi au egalat (1-1), rezultat consemnat la pauză. În cea de-a doua repriză, dintre toate ocaziile avute de ambele echipe doar una s-a concretizat. Florea a punctat pentru FC Govora, iar scorul final a fost favorabil trupei lui Mihai Ciobanu cu 2-1. (O.D.)