Măgura a dat peste cap pronosticurile

• deşi nu era favorită, formaţia lui Sorin Romcescu a reuşit să se impună în faţa Flacărei

După neînţelegerea din etapa trecută când a pierdut un meci datorită lipsei de comunicare cu AJF-ul, Măgura Slătioara a încercat oarecum să-şi îmbunătăţească situaţia. Întâlnea, însă, liderul clasamentului, în această rundă, pe Flacăra 2005 Horezu, aşa că părea destul de dificil să obţină măcar un rezultat de egalitate. Oaspeţii nici nu-şi făceau probleme că vor pierde primul loc tocmai la Slătioara. S-a întâmplat, totuşi, ca formaţia susţinută de primarul Sorin Romcescu să prindă o zi bună. Încă din prima repriză i-a atenţionat pe horezeni că vor avea o misiune dificilă la Slătioara. Luigi Angheluţă a marcat golul prin care Măgura a intrat la pauză în avantaj.

Gruparea lui Vicenţiu Marinescu a reuşit să stabilizeze situaţia în debutul părţii secunde, când a reuşit egalarea, însă gazdele au forţat şi au mai înscris de două ori, prin Pătroi şi acelaşi Angheluţă. S-au impus cu 3-1 şi au detronat astfel liderul seriei a IV-a. (L.S.)