Liga 6

2-0, scor periculos pentru Slătioara. Ilie Zet, golgheterul din Seria Sud a Ligii a VI-a, a schimbat soarta echipei sale, Cerna Copăceni

După insuccesul de pe teren propriu, cu Măciuca, Cerna Copăceni s-a deplasat la Slătioara. A obţinut primul punct din 2024. Nu a fost atât de uşor. Măgura, ultima clasată, a condus cu 2-0. S-a dovedit un scor periculos pentru gazde. Reuşitele lui Cătălin Terteci din prima repriză şi minutul 60 nu au fost suficiente. Pe final de joc s-a evidenţiat golgheterul din Seria Sud a Ligii a VI-a, Ilie Zet. Liderul formaţiei coordonate de Constantin Enea a redus din diferenţă în minutul 73, apoi a marcat golul egalizator cu 10 minute înainte de final. Zet a ajuns la un total de 17 goluri. În runda de la finele acestei săptămâni, Cerna joacă la Copăceni cu Ştiinţa Grădiştea, formaţie care şi-a pierdut în iarnă golgheterul, pe Alin Vlăiculescu, reîntors la Liga a V-a, la Roeşti.