2-0, scor periculos. Lotru Brezoi a pierdut două puncte cu FCPO, după o primă repriză aproape perfectă

FC Păuşeşti Otăsău a mai făcut un pas greşit. Deşi părea că vor avea o misiune uşoară, Andrei Fistogeanu şi colegii săi nu au reuşit să se întoarcă din deplasarea de la Brezoi cu toate cele trei puncte. Au obţinut doar unul. Fiecare dintre cele două combatante a câştigat câte o repriză. Gazdele, pe prima, cu 2-0. S-a dovedit un scor periculos. ”Cred că dacă aveam 4 sau 5-0 la pauză, nu zicea nimeni nimic. Am marcat două goluri, dar am mai avut şi alte ocazii. Am ratat chiar şi din postură de 1-1 cu portarul. De două ori mingea s-a oprit în bară. Edi Puşcatu a deschis scorul, după o centrare venită din piciorul lui Papa. Apoi am beneficiat de o lovitură liberă la centrul terenului, pe care eu am executat-o. Edi Puşcatu a deviat mingea cu capul către Remus Burcuş, care a dublat avantajul nostru. După pauză, probabil am căzut şi fizic. Filipoiu a alergat mult, a scos şi 11 metri. Am cedat pe final, în ultimele 10 minute. Celălalt gol l-am primit dintr-o lovitură liberă. Portarul nostru a ieşit pe sub minge. Asta a fost. Trebuie să ne mulţumim şi cu acest punct. În repriza a doua puteam să pierdem jocul”, a spus antrenorul-jucător al brezoineilor, Dan Naum, după duelul cu FCPO. Pentru oaspeţi, Florea a punctat din lovitură liberă, iar Fistogeanu, din penalty.